O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Literární soutěž k Bambiriádě 2012

Bambiriáda 2012 se ponese v duchu motta „Nadšení i zkušenost“, které se pojí k Evropskému roku aktivního stáří a mezigenerační solidarity. Nyní  máte možná čas, a tak se připojte do vyhlášené literární soutěže.  

Jestli si také říkáte, že dnešní děti a mladí mají neskutečně lehký přístup k mnoha informacím, ale stejně jim mnohdy to nejdůležitější jakoby uniká, pojďte jim pomoct objevit vzácný zdroj informací – starší občany – pamětníky ve vaší komunitě. 

Děti se v rámci oddílu, třídy nebo jiné skupiny sejdou s pamětníkem ze svého okolí a povídají si o různých tématech – jak se žilo dříve, jak se učili, jak se bavili, jakou roli měl dříve učitel, kněz nebo lékař.

Soutěž

Mohou si povídat také o historii oddílu, vesnice či města. Dobrým startem, jak začít poměrně osobní formu vyprávění, je vzít staré fotky a bavit se prostě jen o tom, co jak dřív bylo. Kolik toho každý pamětník prozradí ze své individuální životní cesty, zůstává samozřejmě na něm. Při moderování a vytváření atmosféry setkání se můžete výrazně zapojit právě vy.Příběhy ze setkání, zaznamenané vlastním stylem písemnou formou, mohou děti a mladí lidé do 26 let společně s ilustračními fotografiemi posílat do 15. dubna 2012 na adresu: 

Česká rada dětí a mládeže

Blanka Lišková

Senovážné náměstí 24

116 47 Praha 1 

Prvních deset nejhezčích příběhů ze setkání s pamětníky odměníme zajímavými zážitky pro celou skupinu dětí.

Příhlášku si stáhněte zde (DOC, 35 kB)

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5