O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Školní časopis roku 2012

Chrudim – ve dnech 14. a 15. dubna 2012 proběhne workshop v rámci soutěže Školní časopis roku 2012 v Pardubickém kraji. Kromě setkání s novináři si budete moci prohlédnout redakce Deníku i Českého rozhlasu Pardubice.

Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol.Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis.

Protože o. s. Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, mohou se děti zúčastnit i doprovodných programů, jako třeba workshopu.


Cílem workshopu je účastníkům soutěže přiblížit práci novináře, vnímání dnešního mediálního světa, zprostředkovat výměnu zkušeností mezi mladými lidmi a inspirovat se. Součástí bude i návštěva redakcí tištěných periodik a rádia. Minimální věk je 12 let, optimální 14 – 19 let.

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy, pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem pro nové možnosti tvorby školních periodik.

V rámci soutěže je realizováno 13 krajských kol (Středočeský kraj a Praha mají společné krajské kolo).
Návazuje na individuální projekt národní Klíče pro život – Rozvoj klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání, průřezové téma Mediální výchova a medializace a Podpora informačního systému pro mládež.

Informace k workshopu a pravidla soutěže si můžete stáhnout zde (DOC, 654 kB). Přihláška do soutěže zde (DOC, 543 kB).

Stáhněte si aktulizovaný program workshopu k 3. dubnu 2012.

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5