O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Dobrovolníci z Altusu v Tatrách a Prešově

plakat TatryChrudim/Prešov – partnerství mezi českým Pardubickým krajem a slovenským Prešovským krajem je stále aktivní a plné myšlenek. To chtěli ve čtvrtek 27. října 2011 připomenout dobrovolníci z Občanského sdružení Altus při Dni Prešovského kraje.

„V roce 2005 jsme s více jak třicítkou dobrovolníků pomáhali odstraňovat následky po kalamitě v Tatrách v Tatranské Lomnici. Jednalo se o drobné práce spojené s úklidem a likvidací spadlého porostů,“ vzpomíná koordinátor dobrovolníků Roman Málek z chrudimského Občanského sdružení Altus.  Dobrovolníci ze sdružení každý den pracovali bez nároku na honorář pro přírodu, ale zároveň vytvořili dobrý kolektiv lidí.

Sdružení zavítalo na Den Prešovského kraje, kdy během dne prezentovalo výstavu fotografií z pomoci v Tatrách a novinové články z té doby v rámci právě probíhajícího Evropského roku dobrovolnictví. Kromě toho sdružení přivezlo i propagační materiály o svém regionu, které byli ve slovenštině.

„Na realizaci jsme spolupracovali s Českou radou dětí a mládeže a nebylo to náhodně. Chtěli bychom kamarádům z Prešovského kraje ukázat i krásy našeho regionu a tímto způsobem je pozvat k návštěvě,“ prozrazuje Málek s tím, že na části aktivit se spolupracuje s Radou mládeže Prešovského kraje.

Tatry
pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5