O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Soutěž Školní časopis roku 2015 Pardubického kraje vyhlášena

Neděle, 08 Únor 2015

Chrudim – Občanské sdružení Altus vyhlásilo další ročník krajského kola soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

„Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například jako kroužky či oddílové časopisy," říká ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

Protože Občanské sdružení Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, může sdružení uspořádat na školách i mediální výchovu v praxi.

Nad letošním ročníkem převzal záštitu europoslanec Tomáš Zdechovský.

"Chtěli bychom i letos podpořit studenty v jejich novinářském úsilí a nabídnout jim s kolegy zpětnou vazbu. Kdo ví, zda někdo z nich nedosáhne věhlasu Havlíčka nebo Peroutky," doplňuje k soutěži Zdechovský, který bude společně se zástupci médií a dalšími osobami členem hodnotící poroty.

skolni_casopis_reditel_souteze_roman_malek_vlevo_a_europoslanec_tomas_zdechovsky

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem právě pro nové možnosti tvorby školních periodik.

Uzávěrka přihlášek časopisů je 10. března 2015.

setkani_redakci_v_roce_2014

Soutěž školních časopisů 2015 v Pardubickém kraji

pod záštitou europoslance Tomáše Zdechovského

Celorepubliková soutěž školních časopisů je postupová soutěž. Je otevřená pro všechny, kteří vydávají časopisy nebo noviny v tištěné nebo elektronické podobě pro své spolužáky, kamarády. Ať už v podobě školních periodik nebo klubových či oddílových. Pro účast v celorepublikové části soutěže je potřeba úspěšně projít krajským kolem, které je organizováno pro každý kraj. Soutěž je zařazena do oficiálních soutěží Talent centra Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. V roce 2015 organizujeme již devátý ročník soutěže.

Pro účast v soutěži stačí vyplnit přihlášku do příslušného krajského kola a zaslat na adresu organizátora.

Postup je následující: 

1. Vyplnit elektronickou formu přihlášky: http://goo.gl/forms/2DYBfQqcyN

2. Vybrat alespoň 2 čísla z období 2014-2015.

3. Vytištěnou přihlášku s časopisy poslat do 10. března 2015 (rozhodující je razítko na obálce) na organizátora v Pardubické kraji: Občanské sdružení Altus, Strojařů 1387, 537 01 Chrudim. Zásilky zasílejte prosím obyčejně.

Z každého kraje postoupí do celostátního kola maximálně dva časopisy z každé kategorie (I. Stupeň, I + II. Stupeň, II. Stupeň, střední školy, webové stránky, oddílové časopisy) a maximálně jeden časopis z kategorií (obsah, grafika, titulní strana).

V rámci slavnostního vyhlášení proběhne setkání s finalisty soutěže a novinářské dílny. Také se dozvíte, co byste mohli v příštích číslech svého časopisu zlepšit. Setkáte se s kamarády, kteří mají stejný zájem jako vy. Zároveň proběhne výstava všech přihlášených časopisů.

Informace poskytne ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje

Roman Málek z Občanského sdružení Altus Roman Málek,

malek@r36.cz, tel.: 731 561 465, www.osaltus.cz

 

Mezinárodní mediální kemp – Mladí autoři od zítřka (Německo)

Úterý, 28 Říjen 2014

Schneeberg (Německo) - od soboty 25. do 30. října 2014 je v na mezinárodním mediálním kempu skupinka desítky účastníků z České republiky, konkrétně z Pardubického kraje. V převážné většině se jedná o účastníky soutěže Školní časopis Pardubického kraje. Společně s nimi je v německém středisku KIEZ skupina německých účastníků. Celý program je financován programem ERASMUS + a v tomto článku jsou průběžně umisťovány zajímavosti z jednotlivých dní. Hezké počtení :-) 

   

Mládež může vyrazit na mezinárodní mediální kemp do Německa

Úterý, 16 Září 2014

Chrudim – Zástupci školních redakcí, ale i mladí lidé se zájmem o média mají možnost díky Občanskému sdružení Altus a jeho partnerské německé organizaci KIEZ zavítat na týdenní mediální kemp ve Schneebergu. Akce je naplánována na podzimní prázdniny, přihlášky je potřeba podat již dnes.

„Samotná akce se bude konat od soboty 25. do pátku 31. října 2014 a v rámci ní budou probíhat jazykové animace, workshop o médiích, návštěva redakce a tiskárny v Chemnitzu, ale i společenský grilovací večer," prozrazuje projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek, který je zároveň ředitelem soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

Akce je připravena pro deset účastníků z Čech a pro stejný počet z Německa. S přípravou celé akce začaly obě organizace téměř před rokem a podařilo se jim získat finanční prostředky z Evropské unie v rámci programu Erasmus plus, které pokryjí téměř všechny náklady s akcí spojené včetně dopravy. Účastníky čeká pouze symbolický poplatek 25 eur. Informace naleznou zájemci zde a přihlášku je potřeba poslat na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

skolni_casopis_redakceweb

   

Stovka redaktorů školních časopisů se setkala v Chrudimi

Pátek, 06 Červen 2014

Chrudim – ve čtvrtek 22. května 2014 se sjelo přes sto redaktorů školních časopisů Pardubického kraje do Chrudimi, kde převzali diplomy a zároveň měli setkání s pořadateli soutěže.

„Tak velká účast nás velmi mile překvapila, zabrali jsme celé podium," pochvaluje si účast ředitele soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek z Občanského sdružení Altus. To pro zástupce redakcí připravilo nejenom předání diplomů, ale i setkání s jedním z porotců soutěže Josefem Kopeckým.

„Zájem dětí z redakcí byl obrovský. Je vidět, že chtějí na zlepšení časopisů pracovat," podotkl porotce soutěže a redaktor Českého rozhlasu Pardubice Josef Kopecký.

vyhlaseni_souteze3

Samotné časopisy soutěžily v několika kategoriích. Ve středoškolské vyhrál časopis Gymnázia z Ústí nad Orlicí Gymplák, v kategorii žáků prvního stupně časopis s názvem „4.A, 5.A" ze ZŠ Pardubice, Benešovo nám. V kategorii žáků II. stupně zvítězil časopis ZŠ Krouna Škrob a ve společné kategorii žáků I. a II. stupně těsně vyhrál časopis Riegrovák (ZŠ Svitavy) nad časopisem Třesk (ZŠ Morašice u Litomyšle).

Číst dále: Stovka redaktorů školních časopisů se setkala v Chrudimi

   

Elektrokolo a nově i elektrokoloběžku můžete vyzkoušet v Chrudimi

Úterý, 29 Duben 2014

Chrudim – Občanské sdružení Altus přesně před rokem představilo půjčovnu elektrokola. Do roka a do dne na čtvrtečním Dni Země představilo i elektrokoloběžku. Tu si se zájmem vyzkoušeli studenti, ale třeba i starostky obcí.

„Elektrokolo dnes zná řada lidí a někteří si ji oblíbili. Před rokem si ji vyzkoušel například chrudimský místostarosta Miroslav Tejkl a nedávno jednu kupoval. Při Dni Země jsme chtěli představit něco nového. Proto jsme rádi, že jsme nalezli podporu u Pardubického kraje a společnosti City Motors. Díky nim teď můžeme představovat a zájemcům půjčovat elektrickou koloběžku," přibližuje projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek. Ten také dodává, že právě provoz elektro zařízení je vhodný zejména pro ty, kteří například ze zdravotních důvodů nemohou pohybovat na klasickém kole či koloběžce. Navíc se jedná o ekologický a nejrychlejší dopravní prostředek do města.

Elektrokoloběžku si vyzkoušela při premiéře i starostka Chrasti Martina Lacmanová. „Z počátku jsem k ní neměla důvěru a bála se. Ale když jsem viděla starostku Stolan Petru Starou a její odhodlání, rozhodla jsem se ji vyzkoušet taky. Minutu na to jsem byla velmi mile překvapena," netajila se Lacmanová.

elektrokolo

V loňském roce půjčovnu otevřel krajský radní Václav Kroutil, který na elektrokole objel část Chrudimi. Následně si ji mohli zájemci vyzkoušet na více jak třiceti akcích.

Občanské sdružení Altus nabízí veřejnosti si elektrodopravní prostředky vyzkoušet na akcích sdružení, ale i jiných. „Rádi přijedeme na různé akce nebo je možné si dohodnout testování u nás v kanceláři. Stačí, když se zájemci ozvou. Kontakty naleznou na stránkách www.osaltus.cz," uzavírá Málek.

   

Mladí umí velmi dobře psát časopisy, shodují se porotci. Soutěž o nejlepší časopisy v Pardubickém kraji zná pro rok 2014 vítěze

Úterý, 01 Duben 2014

Pardubice – krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2014 Pardubického kraje zná své vítěze. Rozhodla o nich odborná porota v pondělí 31. března 2014.

„V letošním roce se sešly na dvě desítky časopisů z nejrůznějších koutů kraje. Jejich úroveň byla velmi dobré úrovni a navíc některé redakce zabojovaly a přeskočily i loňské vítěze,“ okomentoval soutěžní časopisy ředitele soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

Samotné časopisy soutěžily v několika kategoriích. Ve středoškolské vyhrál časopis Gymnázia z Ústí nad Orlicí Gymplák, v kategorii žáků prvního stupně časopis s názvem „4.A, 5.A“ ze ZŠ Pardubice, Benešovo nám. V kategorii žáků II. stupně zvítězil časopis ZŠ Krouna Škrob a ve společné kategorii žáků I. a II. stupně těsně vyhrál časopis Riegrovák (ZŠ Svitavy) nad časopisem Třesk (ZŠ Morašice u Litomyšle).

Číst dále: Mladí umí velmi dobře psát časopisy, shodují se porotci. Soutěž o nejlepší časopisy v Pardubickém kraji zná pro rok 2014 vítěze

   

Strana 2 z 9

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
Kontaktujte nás

Povinné *

 
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5