O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Matky s dětmi trávily víkend při studiu účetnictví

Neděle, 06 Květen 2012

Seč – Víkendové nádherné počasí 4. až 6. června 2012 neodradilo na dvě desítky účastníků se vzdělávat v oblasti ekonomiky a účetnictví v hotelu Kapitán. Pořadatelské Občanské sdružení Altus dokonce umožnilo účast i maminkám s pěti a tří měsíčními dětmi.

seminar_ucetnictvi__autor_roman_malek2


Účastníci se prakticky seznamovali s různými typy smluv, ale i samotnou podstatou účtování a řízením financí. „Aktéři také rozebírali problémy z praxe a diskutovali nad aktuálními legislativními věcmi,“ podotkl za pořadatele předseda sdružení Martin Benák.

„Celý vzdělávací program je naprostým unikátem. Nejenom forma a obsah vzdělávání, ale i další aktivity. Mezi ně patřilo i umožnění ženám s dětmi se účastnit neformálního vzdělávání,“ prozradil supervizor vzdělávacího programu Roman Málek. Ten dodal, že vše proběhlo naprosto hladce a forma se osvědčila.

„O odborný výklad se postarala ředitelka Generation Europe a členka Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání při Ministerstvu financí Lenka Petýrková,“ uvedla garantka odborné části Eva Fruhwirtová z rakousko – české vzdělávací společnosti Wifi Czech Republic.

Na setkání dorazila z Národního institutu dětí a mládeže supervizorka vzdělávacích aktivit Michaela Přílepková, kterou překvapila struktura účastníků: „Osobně jsem ocenila, že účastníci jsou napříč organizacemi, a to z různých koutů republiky. Výměna zkušeností mezi účastníky a řešení praktických problémů z praxe s lektory tak přinese organizacím řadu nápadů a zlepšení v oblasti ekonomického řízení.“

Vzdělávací program je prováděn v rámci projektu Klíče pro život jako veřejná zakázka Tvorba, inovace a ověření vzdělávacích programů v oblasti uznávání neformálního vzdělávání. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fontem a státním rozpočtem České republiky.

 

Občanské sdružení Altus bude školit s rakouskou společností neziskovky v oblasti ekonomiky a účetnictví

Pondělí, 19 Březen 2012

Příprava seminářeChrudim – Občanské sdružení Altus, které se kromě svých volnočasových aktivit věnuje rozvoji neziskového sektoru, bude opět školit neziskové organizace v oblasti účetnictví.

„Navazujeme tak na naše předchozí aktivity, kdy jsme neziskovým organizacím v Pardubickém kraji pomáhali s přechodem na podvojné účetnictví. Nyní se nám podařilo dokončit s českým zastoupením největší rakouské vzdělávací společnosti WIFI nový vzdělávací program pro rozvoj ekonomů a účetních neziskových organizací," představuje předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Číst dále: Občanské sdružení Altus bude školit s rakouskou společností neziskovky v oblasti ekonomiky a účetnictví

   

Hledáme mládež, která chce poznat nové kamarády

Čtvrtek, 08 Březen 2012

Občanské sdružení Altus hledá mladé lidi, kteří mají chuť poznat nové kamarády a užít si společný program se slovenskými vrstevníky. Ve dnech 22. – 27. května 2012 do Chrudimi přijedou teenageři z Prešovského kraje ve věku 15 – 24 let, aby poznali žití mladých lidí u nás. Hledáme jednotlivce, kteří by měli chuť si vzít k sobě domů na tuto dobu kamaráda či kamarádku a postarat se o ubytování a stravování. Během dnů bude zajištěn společný program. V něm si na seznámení zasportujeme, uspořádáme společné výlety, navštívíme některé organizace a jeden den necháme i pro vás, abyste kamaráda mohli vzít kamkoliv.  Více informací pro zájemce se dozvíte na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Uzávěrka přihlášek je 20. dubna 2012. Akce je připravována ve spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraje a je  spolufinancována Pardubickým krajem. V budoucnu by se měla tato česká skupina podívat zase ke svým kamarádům na Slovensko.

   

Herna "Hrajeme si s Chrudimkou" rozjíždí již svou pátou sezónu

Úterý, 07 Únor 2012

Herna "Hrajeme si s Chrudimkou" rozjíždí již svou pátou sezónu

Chrudim – Přijďte si zahrát deskové a karetní hry v pátek 10. února 2012 od 15 do 18 hodin na Základní školu Dr. J. Malíka v Chrudimi. Uskuteční se zde další z pravidelných herních odpolední pod názvem "Hrajeme si s Chrudimkou". Akce se koná pod záštitou kulturně informačního portálu Chrudimka.cz.

Číst dále: Herna "Hrajeme si s Chrudimkou" rozjíždí již svou pátou sezónu

   

Pojeďte s námi na RVVZ

Středa, 18 Leden 2012

Jedenáctá Regionální velká výměna zkušeností (RVVZ) v rok 2012 proběhne ve Žďáře nad Sázavou Máte-li chuť jet taky, máme volná místa v autě - pak se hlaste na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Žďár nad Sázavou – Víkend 9. – 11. března 2012 bude ve Žďáře nad Sázavou patřit lidem pracujícím s dětmi a mládeží. Organizátoři ve spolupráci s lektory z celého kraje připravují řadu dílen, seminářů a diskusí v rámci Regionální velké výměny zkušeností. Zájemci se mohou informovat a hlásit na webových stránkách: www.rvvz-vysocina.cz.

Číst dále: Pojeďte s námi na RVVZ

   

Literární soutěž k Bambiriádě 2012

Středa, 11 Leden 2012

Bambiriáda 2012 se ponese v duchu motta „Nadšení i zkušenost“, které se pojí k Evropskému roku aktivního stáří a mezigenerační solidarity. Nyní  máte možná čas, a tak se připojte do vyhlášené literární soutěže.  

Číst dále: Literární soutěž k Bambiriádě 2012

   

Strana 8 z 9

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
Kontaktujte nás

Povinné *

 
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5