O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Projekt „Nelíbí se mi to“ mapuje zanedbané kouty ČR. Chce tím přispět k dílčí nápravě.

Neděle, 16 Září 2012

Pardubický kraj – Komu není lhostejné, jak vypadá jeho okolí, má od nynějška k dispozici nový nástroj k tomu, aby na zanedbaný kout naší republiky upozornil. Počátkem září totiž Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) zprovoznila web Nelíbísemito.cz, který uživatelům umožňuje snadno a rychle poukázat na neutěšený stav dané lokality.

Číst dále: Projekt „Nelíbí se mi to“ mapuje zanedbané kouty ČR. Chce tím přispět k dílčí nápravě.

 

Neziskovky úspěšně absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

Neděle, 03 Červen 2012

Seč – Víkendovým vzdělávacím programem ukončila v neděli 3. června 2012 patnáctka zástupců neziskových organizací svoje vzdělávání v oblasti ekonomiky a účetnictví v Hotelu Kapitán. To pro ně v rámci dílčí části celonárodního projektu Klíče pro život připravilo chrudimské Občanské sdružení Altus ve spolupráci s rakousko – českou vzdělávací společností WIFI.

ucastnici_vzdelavaciho_programu2

Číst dále: Neziskovky úspěšně absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

   

Porota posuzovala úroveň školních časopisů a novin

Sobota, 12 Květen 2012

Pardubice – Z celkem dvaceti školních časopisů a novin v pátek 11. května 2012 vybírala porota složená ze zástupců profesionálních novinářů a Pardubického kraje ty nejlepší. Výsledky druhého ročníku krajské soutěže, jehož organizace se ujalo Občanské sdružení Altus, budou vyhlášeny 24. května 2012 v rámci tradiční Bambiriády v Chrudimi.

skolni_casopis_pardubickeho_kraje_2012_porota27

Zasedání poroty nad časopisy. Zleva porotce Josef Kopecký z Českého rozhlasu Pardubice, ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje Roman Málek, porotcové Tomáš Dvořák (Deník), Lucie Šárovcová (5+2 dny) a Jana Pernicová (radní Pardubického kraje)

U periodik rozdělených do několika kategorií dle věku žáků byly hodnoceny originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, ale také originalita grafického zpracování, původní fotografie či kresby. Ceny byly uděleny zvlášť za titulní stranu časopisu, grafické zpracování, autorský podíl a obsahovou kvalitu.

„V porovnání s minulým ročníkem se úroveň prezentovaných časopisů zvyšuje. To mi dělá ohromnou radost. Naopak mě mrzí, že se soutěže neúčastní více středních škol. Přitom časopisů v těchto školách vzniká celá řada. Nechybí v nich studentská recese ani, pro žáky tohoto věku přirozená, revolta. Zcela určitě by bylo co posuzovat," hodnotí krajská radní Jana Pernicová, která spolu s europoslancem Janem Březinou převzala nad soutěží záštitu. Význam této soutěže spatřuje v kultivaci slovního projevu žáků, rozšiřování jejich obzoru, v rozvoji samostatného myšlení a v neposlední řadě v učení se tvůrčí týmové spolupráci. „Školní časopisy jsou odrazem života žáků a jejich pedagogů, vyznačují se svojí originalitou, zábavností, mnohdy čtenáře poučí. Osobně jsem se v nich inspirovala několika zajímavými recepty," dodává s úsměvem Jana Pernicová.

Součástí letošního ročníku byl seminář na téma Média, tisk a propagace, v jehož rámci se uskutečnila i návštěva žáků v redakcích tištěných periodik a rádia. Vítěz dané kategorie a oblasti má právo prezentovat se jako „Školní časopis Pardubického kraje roku 2012" v šestém ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin.

Zdroj: článek - Pardubický kraj, foto: Iva Kropáčková

   

Matky s dětmi trávily víkend při studiu účetnictví

Neděle, 06 Květen 2012

Seč – Víkendové nádherné počasí 4. až 6. června 2012 neodradilo na dvě desítky účastníků se vzdělávat v oblasti ekonomiky a účetnictví v hotelu Kapitán. Pořadatelské Občanské sdružení Altus dokonce umožnilo účast i maminkám s pěti a tří měsíčními dětmi.

seminar_ucetnictvi__autor_roman_malek2


Účastníci se prakticky seznamovali s různými typy smluv, ale i samotnou podstatou účtování a řízením financí. „Aktéři také rozebírali problémy z praxe a diskutovali nad aktuálními legislativními věcmi,“ podotkl za pořadatele předseda sdružení Martin Benák.

„Celý vzdělávací program je naprostým unikátem. Nejenom forma a obsah vzdělávání, ale i další aktivity. Mezi ně patřilo i umožnění ženám s dětmi se účastnit neformálního vzdělávání,“ prozradil supervizor vzdělávacího programu Roman Málek. Ten dodal, že vše proběhlo naprosto hladce a forma se osvědčila.

„O odborný výklad se postarala ředitelka Generation Europe a členka Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání při Ministerstvu financí Lenka Petýrková,“ uvedla garantka odborné části Eva Fruhwirtová z rakousko – české vzdělávací společnosti Wifi Czech Republic.

Na setkání dorazila z Národního institutu dětí a mládeže supervizorka vzdělávacích aktivit Michaela Přílepková, kterou překvapila struktura účastníků: „Osobně jsem ocenila, že účastníci jsou napříč organizacemi, a to z různých koutů republiky. Výměna zkušeností mezi účastníky a řešení praktických problémů z praxe s lektory tak přinese organizacím řadu nápadů a zlepšení v oblasti ekonomického řízení.“

Vzdělávací program je prováděn v rámci projektu Klíče pro život jako veřejná zakázka Tvorba, inovace a ověření vzdělávacích programů v oblasti uznávání neformálního vzdělávání. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fontem a státním rozpočtem České republiky.

   

Občanské sdružení Altus bude školit s rakouskou společností neziskovky v oblasti ekonomiky a účetnictví

Pondělí, 19 Březen 2012

Příprava seminářeChrudim – Občanské sdružení Altus, které se kromě svých volnočasových aktivit věnuje rozvoji neziskového sektoru, bude opět školit neziskové organizace v oblasti účetnictví.

„Navazujeme tak na naše předchozí aktivity, kdy jsme neziskovým organizacím v Pardubickém kraji pomáhali s přechodem na podvojné účetnictví. Nyní se nám podařilo dokončit s českým zastoupením největší rakouské vzdělávací společnosti WIFI nový vzdělávací program pro rozvoj ekonomů a účetních neziskových organizací," představuje předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

Číst dále: Občanské sdružení Altus bude školit s rakouskou společností neziskovky v oblasti ekonomiky a účetnictví

   

Hledáme mládež, která chce poznat nové kamarády

Čtvrtek, 08 Březen 2012

Občanské sdružení Altus hledá mladé lidi, kteří mají chuť poznat nové kamarády a užít si společný program se slovenskými vrstevníky. Ve dnech 22. – 27. května 2012 do Chrudimi přijedou teenageři z Prešovského kraje ve věku 15 – 24 let, aby poznali žití mladých lidí u nás. Hledáme jednotlivce, kteří by měli chuť si vzít k sobě domů na tuto dobu kamaráda či kamarádku a postarat se o ubytování a stravování. Během dnů bude zajištěn společný program. V něm si na seznámení zasportujeme, uspořádáme společné výlety, navštívíme některé organizace a jeden den necháme i pro vás, abyste kamaráda mohli vzít kamkoliv.  Více informací pro zájemce se dozvíte na e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  Uzávěrka přihlášek je 20. dubna 2012. Akce je připravována ve spolupráci s Radou mládeže Prešovského kraje a je  spolufinancována Pardubickým krajem. V budoucnu by se měla tato česká skupina podívat zase ke svým kamarádům na Slovensko.

   

Strana 8 z 9

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5