O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Odpady nesmí být na posledním místě

Čtvrtek, 11 Říjen 2012

Chrudim/Nasavrky/Hodonín/Jihlava – Čtrnáctičlenná skupina zájemců o nakládání s odpady se vydala z kraje týdne prohloubit svoje znalosti v oblasti odpadového hospodářství. Při odborné exkursi nechyběla návštěva provozoven, odborná přednáška, ale i diskuse o tématu poplatků za likvidaci odpadů.

Číst dále: Odpady nesmí být na posledním místě

 

Vydejte se poznat na kole region již tuto sobotu

Čtvrtek, 04 Říjen 2012

Luže - v sobotu 6. října 2012 se uskuteční první z cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem", které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus. Sraz pro účastníky je v osm hodin na náměstí v Luži. Nezapomeňte si svačinu a vlastní kolo.

Číst dále: Vydejte se poznat na kole region již tuto sobotu

   

Odborná exkurse za problematikou odpadů

Čtvrtek, 04 Říjen 2012

Chrudim/jižní Morava – Občanské sdružení Altus pořádá pro veřejnost Pardubického kraje odbornou exkursi na téma Nakládání s odpady. Účastníci se dozvědí, jak funguje zařízení na odstranění tekutých odpadů, ale i o problematice biologicky rozložitelného odpadu. Dvoudenní akce se koná v pondělí 8. a v úterý 9. října 2012.

Číst dále: Odborná exkurse za problematikou odpadů

   

Projekt „Nelíbí se mi to“ mapuje zanedbané kouty ČR. Chce tím přispět k dílčí nápravě.

Neděle, 16 Září 2012

Pardubický kraj – Komu není lhostejné, jak vypadá jeho okolí, má od nynějška k dispozici nový nástroj k tomu, aby na zanedbaný kout naší republiky upozornil. Počátkem září totiž Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) zprovoznila web Nelíbísemito.cz, který uživatelům umožňuje snadno a rychle poukázat na neutěšený stav dané lokality.

Číst dále: Projekt „Nelíbí se mi to“ mapuje zanedbané kouty ČR. Chce tím přispět k dílčí nápravě.

   

Neziskovky úspěšně absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

Neděle, 03 Červen 2012

Seč – Víkendovým vzdělávacím programem ukončila v neděli 3. června 2012 patnáctka zástupců neziskových organizací svoje vzdělávání v oblasti ekonomiky a účetnictví v Hotelu Kapitán. To pro ně v rámci dílčí části celonárodního projektu Klíče pro život připravilo chrudimské Občanské sdružení Altus ve spolupráci s rakousko – českou vzdělávací společností WIFI.

ucastnici_vzdelavaciho_programu2

Číst dále: Neziskovky úspěšně absolvovaly vzdělávání v ekonomice a účetnictví

   

Porota posuzovala úroveň školních časopisů a novin

Sobota, 12 Květen 2012

Pardubice – Z celkem dvaceti školních časopisů a novin v pátek 11. května 2012 vybírala porota složená ze zástupců profesionálních novinářů a Pardubického kraje ty nejlepší. Výsledky druhého ročníku krajské soutěže, jehož organizace se ujalo Občanské sdružení Altus, budou vyhlášeny 24. května 2012 v rámci tradiční Bambiriády v Chrudimi.

skolni_casopis_pardubickeho_kraje_2012_porota27

Zasedání poroty nad časopisy. Zleva porotce Josef Kopecký z Českého rozhlasu Pardubice, ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje Roman Málek, porotcové Tomáš Dvořák (Deník), Lucie Šárovcová (5+2 dny) a Jana Pernicová (radní Pardubického kraje)

U periodik rozdělených do několika kategorií dle věku žáků byly hodnoceny originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, ale také originalita grafického zpracování, původní fotografie či kresby. Ceny byly uděleny zvlášť za titulní stranu časopisu, grafické zpracování, autorský podíl a obsahovou kvalitu.

„V porovnání s minulým ročníkem se úroveň prezentovaných časopisů zvyšuje. To mi dělá ohromnou radost. Naopak mě mrzí, že se soutěže neúčastní více středních škol. Přitom časopisů v těchto školách vzniká celá řada. Nechybí v nich studentská recese ani, pro žáky tohoto věku přirozená, revolta. Zcela určitě by bylo co posuzovat," hodnotí krajská radní Jana Pernicová, která spolu s europoslancem Janem Březinou převzala nad soutěží záštitu. Význam této soutěže spatřuje v kultivaci slovního projevu žáků, rozšiřování jejich obzoru, v rozvoji samostatného myšlení a v neposlední řadě v učení se tvůrčí týmové spolupráci. „Školní časopisy jsou odrazem života žáků a jejich pedagogů, vyznačují se svojí originalitou, zábavností, mnohdy čtenáře poučí. Osobně jsem se v nich inspirovala několika zajímavými recepty," dodává s úsměvem Jana Pernicová.

Součástí letošního ročníku byl seminář na téma Média, tisk a propagace, v jehož rámci se uskutečnila i návštěva žáků v redakcích tištěných periodik a rádia. Vítěz dané kategorie a oblasti má právo prezentovat se jako „Školní časopis Pardubického kraje roku 2012" v šestém ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin.

Zdroj: článek - Pardubický kraj, foto: Iva Kropáčková

   

Strana 7 z 9

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
Kontaktujte nás

Povinné *

 
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5