O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Sdružení vydalo ekosborník

Neděle, 03 Listopad 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus vydalo na konci měsíce října sborník odborných exkursí v oblasti životního prostředí, které sdružení v minulosti pořádalo. Jeho cílem je přimět občany, aby se zamysleli nad otázkami životního prostředí.

sbornik_david_smetanaweb

Soukromý zemědělec David Smetana se sborníkem sdružení

Číst dále: Sdružení vydalo ekosborník

 

Zapojte se do soutěže „Poznejte svůj kraj“

Pondělí, 22 Červenec 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus pořádá soutěž „Poznejte svůj kraj". Při ní mohou obyvatelé Pardubického kraje psát literární díla či kreslit obrázky na téma Toulky Pardubickým krajem. Soutěž je součástí velkého klání, které probíhá již od loňského roku.

na_kole_za_krasami_c2_30

Číst dále: Zapojte se do soutěže „Poznejte svůj kraj“

   

Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

Pátek, 07 Červen 2013

Chrudim – Občanské sdružení Altus otevřelo ve čtvrtek za účasti radního Pardubického kraje Václava Kroutila, delegace z partnerského slovenského Svidníku a dalších hostů v rámci své ekoporadny novou půjčovnu elektrokola. Veřejnost tak má možnost si elektrokolo vyzkoušet a poté se třeba rozhodnout pro jeho koupi.

 

Číst dále: Občanské sdružení Altus nabízí nově půjčování elektrokola

   

Časopisy z Pardubického kraje míří do celostátního finále

Pondělí, 03 Červen 2013

Chrudim – Právě v těchto dnech odcházejí k celostátnímu pořadateli soutěže Školní časopis roku 2013 nejlepší časopisy z Pardubického kraje. Ty budou soutěžit o prvenství v rámci celostátního kola.

skolni_casopis_2013_autor_jaromir_zajicek5

Číst dále: Časopisy z Pardubického kraje míří do celostátního finále

   

Nový průvodce volným časem pro chrudimské děti a mládež je na světě

Sobota, 01 Červen 2013

Chrudim – Město Chrudim vydalo již svého druhého průvodce volným časem pro děti a mládež. Křest nového vydání pro školní rok 2013/2014 se uskutečnil na chrudimské Bambiriádě, kde se jej ujal poslanec parlamentu a chrudimský místostarosta Jan Čechlovský společně s pracovníky odboru školství: „Kde jinde by měl být podobný průvodce pokřtěn než na akci určené právě dětem a mládeži. Věřím, že se bude nejen líbit, ale i dobře sloužit."

krest_pruvodce_autor_jaromir_zajicek1

Chrudimský místostarosta Jan Čechlovský s duchovním otcem Romanem Málkem a pracovníky odboru školství Monikou Slaninovou a vedoucí odboru Janou Stehlíkovou při přípravě křtu.

V novém vydání se prezentuje na třicet organizací dětí a mládeže z Chrudimi a okolí. „Inspirací nám byl podobný průvodce hlavního města Prahy. V loňském roce byl vydán formou brožurky, pro letošní rok byla zvolena volnější verze průvodce. Průvodce umožňuje navíc jednotlivým organizacím rozdávat spolu s ním i své vlastní náborové letáčky," řekl duchovní otec projektu Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

krest_pruvodce_autor_jaromir_zajicek4

Křest

Průvodce je možné si zdarma vyzvednout na Informačním centru v Chrudimi či na odboru školství MěÚ v Pardubické ulici.

   

Dobrovolníci vysázeli tři sta stromů a seznámili se s dobrým hospodařením v lese

Pondělí, 29 Duben 2013

Chrudim/Liberec – Občanské sdružení Altus o víkendu 27. a 28. dubna 2013 uspořádalo i přes odstrašující předpověď počasí odbornou exkursi do Nového Pralesa na Liberecku. Tam vysázeli účastníci tři sta stromků.

exkurse_4_novyprales__20web

„Jednalo se o jilm horský, jedli bělokorou a lípu. Celkem to bylo přes tři sta sazenic, které jsme zasadili do Nového Pralesa, který si klade za cíl ukázat vhodné formy hospodaření v lese," řekl po návratu projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Číst dále: Dobrovolníci vysázeli tři sta stromů a seznámili se s dobrým hospodařením v lese

   

Strana 4 z 9

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
Kontaktujte nás

Povinné *

 
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5