O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Soutěž Školní časopis roku 2014 Pardubického kraje startuje

Neděle, 12 Leden 2014

Chrudim – Občanské sdružení Altus vyhlásilo další ročník krajského kola soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

„Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například při Domě dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis," říká ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

roman_malek_a_tomas_zdechovsky

Ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje Roman Málek (zleva) z Občanského sdružení Altus s novým porotcem soutěže a zakladatelem asociace internetových novinářů iPress Tomášem Zdechovským

Protože Občanské sdružení Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, může sdružení uspořádat na školách i mediální výchovu v praxi.

Nad letošním ročníkem převzal záštitu mediální analytik a jeden ze zakladatelů asociace internetových novinářů iPress a servisního centra pro novináře tiskovky.info Tomáš Zdechovský.

"Většina kvalitních novinářů začínala s tvorbou školních časopisů. Proto je mladé lidi třeba motivovat do psaní a tvorby," doplňuje k soutěži Zdechovský, který bude společně se zástupci médií a dalšími osobami členem hodnotící poroty.

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem právě pro nové možnosti tvorby školních periodik.

Uzávěrka přihlášek časopisů je 3. března 2014. Vyhlášení výsledků proběhne na konci dubna slavnostní předání ocenění proběhne ve čtvrtek 22. května 2014 na Bambiriádě v Chrudimi. Přihlášky a informace naleznete na na stránkách www.osaltus.cz. Soutěž probíhá s podporou Pardubického kraje.

 

Lepší vyhlídky do nového roku aneb Občanské sdružení Altus děkuje Lesům ČR

Středa, 01 Leden 2014

Chrudim – od roku 1999 se Občanské sdružení Altus snažilo zachránit vyhlídkovou věž Chlum u Slatiňan. Z počátku shánělo informace a následně vypracovalo první studii. Pak se vlekly různé majetkoprávní komplikace, ale na konci roku 2013 věž spatřila světlo světa. Občanské sdružení Altus tímto děkuje Lesům ČR.

vez_30_12_2013c1

Číst dále: Lepší vyhlídky do nového roku aneb Občanské sdružení Altus děkuje Lesům ČR

   

Česko-slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích, primátor Svidníka překvapil mile rozdáváním punče na náměstí spoluobčanům

Čtvrtek, 26 Prosinec 2013

Chrudim / Svidník – Zástupci Občanského sdružení Altus společně s principálem Loutkářského souboru Ahoj Chrudim před Vánocemi potěšili děti v partnerském slovenském městě Svidník. Loutkové představení bylo malým dárkem pro děti poslední školní den v letošním kalendářním roce.

svidnik_2013_2

Společné jednání na úřadě

Číst dále: Česko-slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích, primátor Svidníka překvapil mile rozdáváním punče na náměstí spoluobčanům

   

Občanské sdružení Altus startuje program pro podporu dobrovolníků A4

Neděle, 08 Prosinec 2013

program_a4_logo

Chrudim – Občanské sdružení Altus odstartovalo symbolicky na Mikuláše Dobrovolnický program A4. Ten si klade za cíl podpořit lidi z Pardubického kraje, kteří chtějí udělat něco pro své okolí a potřebují drobnou podporu. Navíc díky žádosti o velikosti A4 se jedná o nejjednodušší dotační program v České republice.

Číst dále: Občanské sdružení Altus startuje program pro podporu dobrovolníků A4

   

Chrudim vyhrála pořadatelství největší české akce pro pracovníky s dětmi a mládeží pro rok 2015

Sobota, 16 Listopad 2013

Třebíč – o víkendu 15. – 17. listopadu 2013 probíhala největší akce pro pracovníky s dětmi a mládeží v České republice. Každoroční výměny zkušeností se zúčastnilo na sedm set účastníků. Pořadatelství pro rok 2015 této prestižní akce získala Chrudim.

cvvz_k

Létající Čestmír v podobě člena sdružení Romana Málka za doprovodu balonků zaujal na šest set účastníků, kteří dali Chrudimákům hlas (foto: Pavel Hofrichter)

Jaké jsou novinky v oblasti zdravovědy, jaké rukodělné aktivity jsou ´in´, co nové zákony či třeba různé hry pro děti. Takovéto věci a otázky probírají účastníci Celostátní velké výměny zkušeností (CVVZ) a to během víkendu, kdy je připraveno na dvě stě programů. Program probíhá formou workshopů, dílen, přenášek, seminářů a debat.

Chrudimské Občanské sdružení Altus zkusilo po pěti letech znovu kandidovat a podařilo se mu to. „Celostátní velkou výměnu zkušeností budeme od 13. do 15. listopadu 2015 hostit u nás. Jsme rádi, že nás volilo okolo šesti set účastníků této akce. Je to pro nás i závazek, abychom po následující dva roky připravili akci ke spokojenosti všem," řekl po volebním ceremoniálu jednatel sdružení Matěj Zelinka. Na víkendovou akci v Třebíči kromě získání zkušeností přijel dělat kampaň osmičlenný tým sdružení. „Bohužel s námi nemohl jet náš předseda, neboť zrovna očekával v nemocnici přírůstek do rodiny," glosoval koordinátor dobrovolníků Ondřej Vrbovský.

Kampaň sdružení se nesla v duchu hesla „Létáme v tom společně" a motivem byl horkovzdušný balon a balonky. V rámci samotné kampaně si člen sdružení Roman Málek zahrál létajícího Čestmíra a následně představil přednosti akce v Chrudimi.

cvvz_2013__trebic26

Část volební kampaně chrudimského Občanského sdružení Altus

„Chceme tímto poděkovat všem účastníkům CVVZ a zároveň i zastupitelům města, kteří naši kandidaturu v pondělí 11. listopadu podpořili a zároveň přijali záštitu nad touto akcí. Nyní nás čeká řada jednání, zejména se samosprávou Pardubického kraje," uzavírá Zelinka.

cvvzh

Část týmu s kandidaturou a nabídkou pořadatelství CVVZ pro rok 2015 (foto: Pavel Hofrichter)

   

Vědomostní soutěž zná své výherce

Pátek, 15 Listopad 2013

Chrudim - Občanské sdružení Altus uspořádalo v roce 2013 vědomostní soutěž „Poznejme svůj kraj". V rámci ní se více jak tisícovka soutěžících zapojila při hledání správných odpovědí v oblasti regionálních znalostí a zároveň mohla poznat Pardubický kraj ze sedla kol na téměř čtyřech desítkách výletů.

roman_malek_se_souteznimi_listky_web

„Jsem rád, že soutěž měla takový úspěch a navíc ocenění degustačním večerem s portálem www.vinasprivlastkem.cz pro Naďu Sudovou a Zdeňku Spálenskou bude jistě i oceněním nejenom za bezchybné zodpovězení všech otázek, ale i za kresby zajímavostí Pardubického kraje. Na víkendový pobyt na Seči v Hotelu Kapitán se může těšit Michal Křibský. Pro další třicítku máme připraveny drobné cyklodoplňky od společnosti Reflexnideti.cz," říká projektový manažer sdružení Roman Málek.

Do soutěže se zapojila dospělá veřejnost z celého Pardubického kraje a při cyklovýletech s průvodci navíc měla využívat i elektrokola značky GUEWER.

Soutěž byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

   

Strana 3 z 9

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
Kontaktujte nás

Povinné *

 
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5