O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Aktuality

Stovka redaktorů školních časopisů se setkala v Chrudimi

Pátek, 06 Červen 2014

Chrudim – ve čtvrtek 22. května 2014 se sjelo přes sto redaktorů školních časopisů Pardubického kraje do Chrudimi, kde převzali diplomy a zároveň měli setkání s pořadateli soutěže.

„Tak velká účast nás velmi mile překvapila, zabrali jsme celé podium," pochvaluje si účast ředitele soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek z Občanského sdružení Altus. To pro zástupce redakcí připravilo nejenom předání diplomů, ale i setkání s jedním z porotců soutěže Josefem Kopeckým.

„Zájem dětí z redakcí byl obrovský. Je vidět, že chtějí na zlepšení časopisů pracovat," podotkl porotce soutěže a redaktor Českého rozhlasu Pardubice Josef Kopecký.

vyhlaseni_souteze3

Samotné časopisy soutěžily v několika kategoriích. Ve středoškolské vyhrál časopis Gymnázia z Ústí nad Orlicí Gymplák, v kategorii žáků prvního stupně časopis s názvem „4.A, 5.A" ze ZŠ Pardubice, Benešovo nám. V kategorii žáků II. stupně zvítězil časopis ZŠ Krouna Škrob a ve společné kategorii žáků I. a II. stupně těsně vyhrál časopis Riegrovák (ZŠ Svitavy) nad časopisem Třesk (ZŠ Morašice u Litomyšle).

Číst dále: Stovka redaktorů školních časopisů se setkala v Chrudimi

 

Elektrokolo a nově i elektrokoloběžku můžete vyzkoušet v Chrudimi

Úterý, 29 Duben 2014

Chrudim – Občanské sdružení Altus přesně před rokem představilo půjčovnu elektrokola. Do roka a do dne na čtvrtečním Dni Země představilo i elektrokoloběžku. Tu si se zájmem vyzkoušeli studenti, ale třeba i starostky obcí.

„Elektrokolo dnes zná řada lidí a někteří si ji oblíbili. Před rokem si ji vyzkoušel například chrudimský místostarosta Miroslav Tejkl a nedávno jednu kupoval. Při Dni Země jsme chtěli představit něco nového. Proto jsme rádi, že jsme nalezli podporu u Pardubického kraje a společnosti City Motors. Díky nim teď můžeme představovat a zájemcům půjčovat elektrickou koloběžku," přibližuje projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek. Ten také dodává, že právě provoz elektro zařízení je vhodný zejména pro ty, kteří například ze zdravotních důvodů nemohou pohybovat na klasickém kole či koloběžce. Navíc se jedná o ekologický a nejrychlejší dopravní prostředek do města.

Elektrokoloběžku si vyzkoušela při premiéře i starostka Chrasti Martina Lacmanová. „Z počátku jsem k ní neměla důvěru a bála se. Ale když jsem viděla starostku Stolan Petru Starou a její odhodlání, rozhodla jsem se ji vyzkoušet taky. Minutu na to jsem byla velmi mile překvapena," netajila se Lacmanová.

elektrokolo

V loňském roce půjčovnu otevřel krajský radní Václav Kroutil, který na elektrokole objel část Chrudimi. Následně si ji mohli zájemci vyzkoušet na více jak třiceti akcích.

Občanské sdružení Altus nabízí veřejnosti si elektrodopravní prostředky vyzkoušet na akcích sdružení, ale i jiných. „Rádi přijedeme na různé akce nebo je možné si dohodnout testování u nás v kanceláři. Stačí, když se zájemci ozvou. Kontakty naleznou na stránkách www.osaltus.cz," uzavírá Málek.

   

Mladí umí velmi dobře psát časopisy, shodují se porotci. Soutěž o nejlepší časopisy v Pardubickém kraji zná pro rok 2014 vítěze

Úterý, 01 Duben 2014

Pardubice – krajské kolo soutěže Školní časopis roku 2014 Pardubického kraje zná své vítěze. Rozhodla o nich odborná porota v pondělí 31. března 2014.

„V letošním roce se sešly na dvě desítky časopisů z nejrůznějších koutů kraje. Jejich úroveň byla velmi dobré úrovni a navíc některé redakce zabojovaly a přeskočily i loňské vítěze,“ okomentoval soutěžní časopisy ředitele soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek z Občanského sdružení Altus.

Samotné časopisy soutěžily v několika kategoriích. Ve středoškolské vyhrál časopis Gymnázia z Ústí nad Orlicí Gymplák, v kategorii žáků prvního stupně časopis s názvem „4.A, 5.A“ ze ZŠ Pardubice, Benešovo nám. V kategorii žáků II. stupně zvítězil časopis ZŠ Krouna Škrob a ve společné kategorii žáků I. a II. stupně těsně vyhrál časopis Riegrovák (ZŠ Svitavy) nad časopisem Třesk (ZŠ Morašice u Litomyšle).

Číst dále: Mladí umí velmi dobře psát časopisy, shodují se porotci. Soutěž o nejlepší časopisy v Pardubickém kraji zná pro rok 2014 vítěze

   

Soutěž Školní časopis roku 2014 Pardubického kraje startuje

Neděle, 12 Leden 2014

Chrudim – Občanské sdružení Altus vyhlásilo další ročník krajského kola soutěže Školní časopis Pardubického kraje.

„Soutěž Školní časopis roku je celostátní postupová soutěž periodik v tištěné i online podobě, které vydávají redakce žáků od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Soutěž je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například při Domě dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis," říká ředitel soutěže v Pardubickém kraji Roman Málek.

roman_malek_a_tomas_zdechovsky

Ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje Roman Málek (zleva) z Občanského sdružení Altus s novým porotcem soutěže a zakladatelem asociace internetových novinářů iPress Tomášem Zdechovským

Protože Občanské sdružení Altus neustále usiluje o návaznost na rámcové vzdělávací programy, tedy podporu v rámci hodin mediální výchovy, může sdružení uspořádat na školách i mediální výchovu v praxi.

Nad letošním ročníkem převzal záštitu mediální analytik a jeden ze zakladatelů asociace internetových novinářů iPress a servisního centra pro novináře tiskovky.info Tomáš Zdechovský.

"Většina kvalitních novinářů začínala s tvorbou školních časopisů. Proto je mladé lidi třeba motivovat do psaní a tvorby," doplňuje k soutěži Zdechovský, který bude společně se zástupci médií a dalšími osobami členem hodnotící poroty.

Soutěž podporuje vydávání školních periodik, síťování školních redakcí, motivuje tvůrčí třídní nebo školní kolektivy pracující na školním časopise, umožňuje kontakt s profesionálními tvůrci periodik a je impulsem právě pro nové možnosti tvorby školních periodik.

Uzávěrka přihlášek časopisů je 3. března 2014. Vyhlášení výsledků proběhne na konci dubna slavnostní předání ocenění proběhne ve čtvrtek 22. května 2014 na Bambiriádě v Chrudimi. Přihlášky a informace naleznete na na stránkách www.osaltus.cz. Soutěž probíhá s podporou Pardubického kraje.

   

Lepší vyhlídky do nového roku aneb Občanské sdružení Altus děkuje Lesům ČR

Středa, 01 Leden 2014

Chrudim – od roku 1999 se Občanské sdružení Altus snažilo zachránit vyhlídkovou věž Chlum u Slatiňan. Z počátku shánělo informace a následně vypracovalo první studii. Pak se vlekly různé majetkoprávní komplikace, ale na konci roku 2013 věž spatřila světlo světa. Občanské sdružení Altus tímto děkuje Lesům ČR.

vez_30_12_2013c1

Číst dále: Lepší vyhlídky do nového roku aneb Občanské sdružení Altus děkuje Lesům ČR

   

Česko-slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích, primátor Svidníka překvapil mile rozdáváním punče na náměstí spoluobčanům

Čtvrtek, 26 Prosinec 2013

Chrudim / Svidník – Zástupci Občanského sdružení Altus společně s principálem Loutkářského souboru Ahoj Chrudim před Vánocemi potěšili děti v partnerském slovenském městě Svidník. Loutkové představení bylo malým dárkem pro děti poslední školní den v letošním kalendářním roce.

svidnik_2013_2

Společné jednání na úřadě

Číst dále: Česko-slovenská spolupráce probíhá i o Vánocích, primátor Svidníka překvapil mile rozdáváním punče na náměstí spoluobčanům

   

Strana 3 z 9

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5