O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Nejlepší redaktoři školních časopisů Pardubického kraje navštívili Prešovský kraj

Chrudim/Prešov – za podpory Pardubického kraje se naskytla účastníkům soutěže o nejlepší časopis v kraji možnost exkurse do Prešovského kraje a návštěvy redakcí.

„Ve čtvrtek se vrátila zpět domů desetičlenná výprava z Prešovského kraje, kde pobývala a seznamovala se s chodem redakcí a tvorbou novin. Žáci navštívili redakce Denníku Korzár, Prešovských novin a Prešovského večerníku v krajském městě a nejlepší středoškolský časopis na Slovensku Gymoš v Bardějově,“ přiblížil po návratu program Roman Málek ze spolku Altus, které akci pořádalo a každoročně pořádá soutěž Školní časopis Pardubického kraje.

O slavnostní přijetí redaktorů se postarala samotná primátorka Prešova Andrea Turčanová, který se svými kolegy představila zajímavosti města a regionu.

„Velmi milé bylo oficiální přijetí do jednací síně paní primátorkou se vší vážností jako oficiální delegace z jiné země. Žáci zjistili mnoho informací o městě Prešově a dostali dárkové balíčky o Prešovském kraji a nejvíce je zaujalo lázeňské město Bardějov. Studenti navázali osobní kontakty s redaktory nejlepšího středoškolského časopisy Gymoš a domluvili se na další spolupráci. Děti ochutnaly místní speciality, především speciální omáčku mačanku,“ řekla zástupkyně ředitele ZŠ a MŠ Krouna Lenka Beniačová

Na to navázalo přijetí a společný oběd na Prešovském kraji a diskuse o zajímavostech cestovního ruchu.

Pro účastníky byl připraven i program a prohlídka města Bardějov a účast na oslavách Dni města Prešov. Na závěr všichni dostali malou pozornost a pozvání do města Svidník.

Akci bylo možnost uskutečnit díky podpoře Pardubického kraje a společnosti LEO Express.

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5