O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Chrudimáci se zapojili do celostátního projektu 72 hodin – Ruku na to!

(Chrudim 17. října) – Ve dnech 12. - 14. října odstartoval nový projekt České rady dětí a mládeže pod názvem „72 hodin – Ruku na to!“. Jde o tři dny dobrovolnických aktivit, jež proběhají po celé republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin se dobrovolníci pustí do aktivit, jimiž pomohou druhým lidem, přírodě nebo svému okolí.

Do projektu  72 hodin – Ruku na to! se rozhodli zapojit také mladí lidé z Chrudimi a okolí. Občanské sdružení Altus spojilo své síly s Občanským sdružením SMT Skuteč a během víkendu se sešli, aby uskutečnili podzimní úklid lesa poblíž vesnice Stojice. A že nebylo o práci nouze, svědčí naplnění celého vozíku odpadem z lesa. „Jsem rád, že se nám podařilo motivovat mladé lidi z okolí do tohoto projektu a zároveň tak ukázat možnost, že to, co se nám nelíbí, nemusí být tak těžké změnit“, říká předseda Občanského sdružení Altus Martin Benák.

„Motivování dobrovolníků proběhlo i díky tomu, že po vyčištění části lesa jsme zajistili pro účastníky airsoftové hry. Možná i díky tomu se nám podařilo zapojit děti již od pěti let“ doplňuje Matěj Zelinka, předseda Občanského sdružení SMT Skuteč.

ČRDM pořádá 72 hodin – Ruku na to! v České republice poprvé. Shodný projekt úspěšně probíhá už více než deset let v řadě evropských států a zapojilo se do něj více než 200.000 dobrovolníků. Zmíněný projekt letos probíhá v podobných termínech jako u nás také na Slovensku, v Maďarsku, Rakousku, Slovinsku a v Bosně a Hercegovině.

  Do_sberu_se_zapojily_i_deti_foto_Ondej_Vrbovk          Sesbirane__odpadky_v_lese_foto_Ondej_Vrbovk

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5