O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Cyklovýlet za rozhlednami doprovázelo sluníčko

Luže – První z cyklovýletů v rámci série „Na kole krajem“, které pořádá chrudimské Občanské sdružení Altus, proběhl první říjnovou sobotu. Na náměstí v Luži se 6. října 2012 sešla téměř dvacítka cyklistů.

„Naše trasa začala na náměstí v Luži, odkud jsme se vydali na první rozhlednu Hned v Brdech nás čekal dlouhý, nepříjemný kopec, ale odměnou byla zastávka u rozhledny Borůvka.  Odtud jsme se přesunuli přes Perálec a Zderaz až do Proseče. Na jejím vršku se tyčí rozhledna Terezka, nejvyšší ze všech navštívených rozhleden. Po zdolání 113 schodů, se nám otevřel krásný výhled na okolí. Díky krásnému počasí, byla vidět i dominanta Pardubického kraje, hrad Kunětická hora,“ říká koordinátor cyklojízdy Matěj Zelinka.

Z Terezky účastníci jeli účastníci až do Budislavi, kde byla zastávka na oběd. Následně navštívili cyklisté nejstarší rozhlednu v mikroregionu Toulovcovy Maštale či zavítali do Nových Hradů. Konec cykloexkurse byl u rozhledny Jahůdka u obce Bělá.

„Touto akcí jsme odstartovali sérii třiceti dvou cykloexkursí. První se uskutečnila symbolicky v termínu Bike konference v Brně. Ostatní akce se budou konat příští rok a to díky Partnerskému projektu dalšího vzdělávání občanů Pardubického kraje v oblasti ekologie a odpadového hospodářství, který je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky,“ uzavírá projektový manažer Občanského sdružení Altus Roman Málek.

Bližší informace o dalších cyklovýletech nalezenou zájemci na webových stránkách sdružení www.osaltus.cz v kalendáři akcí.

cyklojizda_luze6 cyklojizda_luze2 cyklojizda_luze5

eu

pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5