O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Odpady nesmí být na posledním místě

Chrudim/Nasavrky/Hodonín/Jihlava – Čtrnáctičlenná skupina zájemců o nakládání s odpady se vydala z kraje týdne prohloubit svoje znalosti v oblasti odpadového hospodářství. Při odborné exkursi nechyběla návštěva provozoven, odborná přednáška, ale i diskuse o tématu poplatků za likvidaci odpadů.

Hned z kraje se účastnici seznámili se záměrem společnosti AVE na vybudování zařízení na odstranění tekutých odpadů a odpadních vod v lokalitě Chrudim.

„Následně v rámci dvoudenní exkurse proběhla návštěva sběrného dvora společnosti Tespra Hodonín, kde účastníkům byla přiblížena likvidace bioodpadu ve městě Hodonín. Ta byla realizována z Evropské dotace. Současně se zájemci podívali do zařízení na zpracování plastových lahví či se dozvěděli o osvětě v rámci města,“ říká vedoucí exkurse Roman Málek z pořádajícího Občanského sdružení Altus.

Účastníci během exkurse navštívili i jihlavskou společnost Rumpold, která se zabývá spalováním nebezpečných odpadů zejména ze zdravotnictví. Účastníci byli mile překvapeni, že i přes velkou averzi ke spalovnám například v tomto zařízení nebyla nikdy udělena pokuta, protože za celou svoji dobu splňuje všechny zákonné normy. Navíc i rozlohou a zaměřením si mohli představit záměr společnosti AVE.

„Velmi přínosná byla i debata mezi účastníky na téma výše poplatku za komunální odpad, ale i celková problematika odpadového hospodářství v České republice. Tomu je potřeba nastavit jasný směr a případně začít činit co nejdříve odpovídající kroky,“ uzavírá Málek s tím, že sdružení plánuje i další osvětové akce. Jednou z nich bude návštěva integrovaného centra nakládání s odpady v Brně. Akce byla spolufinancována Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

exkurse_odpady1_04 exkurse_odpady1_27 exkurse_odpady1_38

eu


pceLogo-MSMT logo-chrudim crdm klice-pro-zivot
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5