O NÁSPARTNEŘIFOTOGALERIEDOKUMENTYKONTAKTY

Hledat

Porota posuzovala úroveň školních časopisů a novin

Pardubice – Z celkem dvaceti školních časopisů a novin v pátek 11. května 2012 vybírala porota složená ze zástupců profesionálních novinářů a Pardubického kraje ty nejlepší. Výsledky druhého ročníku krajské soutěže, jehož organizace se ujalo Občanské sdružení Altus, budou vyhlášeny 24. května 2012 v rámci tradiční Bambiriády v Chrudimi.

skolni_casopis_pardubickeho_kraje_2012_porota27

Zasedání poroty nad časopisy. Zleva porotce Josef Kopecký z Českého rozhlasu Pardubice, ředitel soutěže Školní časopis Pardubického kraje Roman Málek, porotcové Tomáš Dvořák (Deník), Lucie Šárovcová (5+2 dny) a Jana Pernicová (radní Pardubického kraje)

U periodik rozdělených do několika kategorií dle věku žáků byly hodnoceny originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, ale také originalita grafického zpracování, původní fotografie či kresby. Ceny byly uděleny zvlášť za titulní stranu časopisu, grafické zpracování, autorský podíl a obsahovou kvalitu.

„V porovnání s minulým ročníkem se úroveň prezentovaných časopisů zvyšuje. To mi dělá ohromnou radost. Naopak mě mrzí, že se soutěže neúčastní více středních škol. Přitom časopisů v těchto školách vzniká celá řada. Nechybí v nich studentská recese ani, pro žáky tohoto věku přirozená, revolta. Zcela určitě by bylo co posuzovat," hodnotí krajská radní Jana Pernicová, která spolu s europoslancem Janem Březinou převzala nad soutěží záštitu. Význam této soutěže spatřuje v kultivaci slovního projevu žáků, rozšiřování jejich obzoru, v rozvoji samostatného myšlení a v neposlední řadě v učení se tvůrčí týmové spolupráci. „Školní časopisy jsou odrazem života žáků a jejich pedagogů, vyznačují se svojí originalitou, zábavností, mnohdy čtenáře poučí. Osobně jsem se v nich inspirovala několika zajímavými recepty," dodává s úsměvem Jana Pernicová.

Součástí letošního ročníku byl seminář na téma Média, tisk a propagace, v jehož rámci se uskutečnila i návštěva žáků v redakcích tištěných periodik a rádia. Vítěz dané kategorie a oblasti má právo prezentovat se jako „Školní časopis Pardubického kraje roku 2012" v šestém ročníku celorepublikové soutěže školních časopisů a novin.

Zdroj: článek - Pardubický kraj, foto: Iva Kropáčková

pardubicky-kraj-logo-00o-1200x675-cropped logo-chrudim radampak-logo-800x445Logo-MSMT
(c)2011 - Občanské sdružení ALTUS
Foto použito © Godfer / Fotky & Foto
Web vytvořil Lukáš Rolínek - NETOVKY.info Systém běží na CMS Joomla 1.5